0
0
0

Зволожувач повітря - правда та міфи

Зволожувач повітря - правда та міфи

Навіщо потрібен зволожувач повітря?

Всі ми знаємо, що людина на 80% складається з води, але майже ніхто не замислюється про те, що рівень вологості повітря, в якому ми також граємо велику роль у нашому житті. Рівень зволоженості навколишнього середовища відчутно впливає на здоров'я та самопочуття людини. Постійне перебування людини серед з недостатнім рівнем вологості знижує імунітет, підвищує стомлюваність, знижує захисні властивості дихальних шляхів, негативно впливає стан шкіри. Особливо чутливі до вологості повітря малі діти.

Оптимальний рівень це 45-65% відносної вологості. Перебуваючи в приміщенні, з рівнем вологості нижче за нормальний, ми негативно впливаємо на власне здоров'я. Взимку та влітку причина сухості повітря різна.

Взимку при нагріванні повітря за допомогою опалювальних приладів падає рівень відносної вологості повітря, тому що при підвищенні температури зростає здатність повітря поглинати вологу. Тому волога з більшою швидкістю починає випаровуватися з поверхні тіла.

Влітку причина сухості повітря в приміщенні інша. Рятуючись від спеки, люди все більше і більше починають користуватися кондиціонерами, які в силу принципу своєї роботи осушують приміщення, в якому вони працюють. У середньому один кондиціонер за 1 годину своєї роботи видаляє до 1 літра вологи.

Ознаки зниженої вологості в приміщенні:
  • Відчуття сухості в горлі, носі та в цілому сухість всіх слизових оболонок дихальних шляхів;
  • Сухість шкіри (найчастіше обличчя, губ), лущення;
  • Сухість губ;
  • У людей, які мають контактні лінзи - дискомфорт в очах.

Види зволожувачів повітря

У зволожувачах повітря цього типу випаровування води відбувається природним шляхом. Вода поступово випаровується з зволожувача за допомогою спеціальних зволожуючих фільтрів, які призначені для того, щоб збільшувати площу та швидкість випаровування. Вентилятор, який вбудований у кожен такий прилад обдуває зволожуючий фільтр, збільшуючи продуктивність роботи приладу.

Особливість цих зволожувачів ще в тому, що при постійній роботі вентилятора рівень випаровування не однаковий: при зниженій вологості вода випаровується швидше, а при збільшенні рівня вологості ближче до норми випаровування зменшується. Таким чином можливість «перезволожити» приміщення відсутнє.

Плюси традиційних зволожувачів повітря:
  • м'який зволожений ефект;
  • не перезволожує приміщення;
  • тиха робота;
  • немає видимого випаровування.
Недоліки традиційних зволожувачів повітря:
  • більший розмір порівняно з зволожувачами інших типів;
  • необхідність заміни зволожуючих фільтрів.

Приклади традиційних зволожувачів

Breeze DR-777

Neoclima MP-25 Plazma

Venta LW15 Black

Ефект зволоження в приладах такого типу відбувається за рахунок ультразвукових (високочастотних) коливань мембрани, яка розкладає воду на дрібнодисперсну пару низької температури.

Переваги ультразвукових зволожувачів повітря:
  • компактні розміри;
  • швидке досягнення потрібного рівня вологості;
  • дуже тиха робота.
Недоліки ультразвукових зволожувачів:
  • Можливе утворення білого нальоту на предметах, що пов'язане з високим вмістом солей кальцію у воді.
    Такий наліт можна легко видалити за допомогою вологої губки.
    Ультразвукові зволожувачі повітря комплектуються спеціальним фільтром-картриджем, який запобігає появі цього нальоту на меблів.

Приклади ультразвукових зволожувачів

Neoclima SP-35G

Neoclima SP-65B

Dantex D-H40UFO

Такі зволожувачі купуються в основному в оранжереї або інших приміщеннях, в яких необхідно підтримувати підвищений рівень вологості. Суть зволоження у зволожувачах такого типу полягає у наступному: нагрівання води до температури кипіння.

Параметри парових зволожувачів:
  • можливість піднімати вологість до 100%;
  • можливість робити інгаляції та парові ванни вдома;
  • стерильність пари, яка зволожує повітря.
Недоліки парових зволожувачів:
  • високий рівень шуму;
  • велике споживання електроенергії;
  • необхідність періодичного чищення нагрівального елемента парового зволожувача від накипу.
Кліматичний комплекс
Прилад, в якому крім функції зволоження є й інші супутні функції: іонізація, ароматизація, очищення повітря спеціальними фільтрами.
Мийка повітря
Зволожувач повітря, в якому крім функції зволоження є функція миття повітря. Суть роботи цього приладу полягає в тому, що повітря при проходженні через прилад очищається: у воді осідає пил, шерсть свійських тварин та інші відносно великі частки.
Переваги кліматичних комплексів та мийок повітря:
  • крім зволоження відбувається і очищення повітря;
  • тиха робота приладу;
  • м'який (традиційний) ефект зволоження.
Недоліки таких приладів:
  • щодо великих розмірів і ваги;
  • щодо великої вартості.

Приклади кліматичних комплексів

Breeze DR-777

Symphony Silver-i

Symphony Noble

Зволоження повітря, краса та здоров'я шкіри.

Чисте повітря виключно корисне для здоров'я. Повітряне середовище складається в основному з інертного газу — азоту (більше 70%), а кисню, необхідного для життєво важливого процесу дихання, міститься трохи більше 20%. Але в умовах сучасного мегаполісу в повітряному потоці присутні у різних співвідношеннях вуглекислий газ, пил, випадкові домішки та водяні пари. Автомобільні вихлопи та викиди промислових підприємств ще більше зменшують концентрацію кисню та насичують повітря шкідливими хімічними сполуками.

Проведені дослідження довели залежність кількості небажаних «компонентів» від рівня відносної вологості повітря. У сухому кліматі вміст пилу перевищує гранично допустимі межі. І навпаки, високий вміст вологи сприяє випаданню завислих частинок. Не випадково після дощу повітря стає свіжим та чистим.

Людина на 70% складається із води. В результаті обмінних процесів шкіра втрачає близько півлітра вологи протягом доби, а в зимовий час — до літра. Внаслідок цього виникає проблема, яка є найбільш актуальною для жінок — сухість шкіри. Різні креми, лосьйони та маски, призначені для збереження молодості шкіри, борються лише зі слідством, а не з причиною. Хоча для скорочення втрати вологи цілком достатньо збільшити вологість повітря у приміщенні.

Оптимальна вологість повітря для людини становить 40-60%. Сухе повітря (вологість нижче 40%) погіршує загальне самопочуття і навіть у здорових людей викликає сонливість, сухість шкіри та слизових оболонок, а також підвищує ймовірність захворювань на гострі респіраторні інфекції. Ще гірше почуваються люди із хронічними захворюваннями, у яких на тлі загального зниження імунітету загострюються старі хвороби. Присутність у повітрі великої кількості пилу та різних алергенів викликає алергічні реакції — порушення дихання, нежить, першіння в носі та горлі та інші неприємні симптоми.

Сухе повітря — проблема, актуальна цілий рік. У літню спеку для створення комфортних умов широко використовуються кондиціонери. Тим часом, створюючи приємну прохолоду, вони частково осушують повітря у приміщенні. Особливо це помітно у приміщеннях, де встановлені склопакети.

Взимку центральне та електричне опалення обігріває будинок, але водночас висушує повітря. Навіть прочинена кватирка не забезпечує необхідного припливу свіжого повітря. В результаті в приміщенні рівень вологості може знизитися до 20-25%.

Рівень відносної вологості повітря в залежності від пори року
Приміщення Вологість повітря (%)
Без опалення та кондиціювання (літо-осінь) 55-60
З кондиціюванням (літо-осінь) 20-30
З центральним опаленням (зима-весна) 20-25

Для боротьби з сухістю повітря та забезпечення оптимальних для здоров'я людини кліматичних умов створено спеціальні прилади — зволожувачі повітря, які однаково ефективно працюють у будь-якому приміщенні, чи це офіс, квартира чи дитяча кімната.

Зволожувач повітря та діти

Діти найбільш чутливі до кліматичних умов, тому потребують створення та підтримки певного мікроклімату в приміщенні. Насамперед це стосується новонароджених та грудних дітей.

Дитина в період свого внутрішньоутробного розвитку знаходиться у вологому середовищі, де дихає та харчується через пуповину. Його поява на світ вже сама по собі є великим стресом, ось чому батькам необхідно створити всі умови для безболісного та легкого проходження періоду "акліматизації".

Один із необхідних аспектів нормального зростання та розвитку малюка — оптимальна вологість повітря, яка має бути, як радять педіатри, не нижче 50%. У приміщенні рівень відносної вологості коливається в залежності від сезону, погодних умов, побутових приладів, що працюють, та низки інших причин. Особливо це притаманно зимового періоду, коли включено центральне опалення і вміст вологи повітря часом не перевищує 20-25%. Таке сухе повітря можна порівняти з кліматом пустелі Сахара, де вологість дорівнює приблизно 25%.

Проведені дослідження показали, що низька вологість повітря має несприятливий вплив, особливо для дітей раннього віку. Занадто сухе повітря у приміщенні пересушує шкіру, тим самим знижуючи захисні властивості та створюючи дискомфорт для малюка.

Найчастіше страждають слизові оболонки носоглотки. У дитини закладає носик, дихання стає утрудненим і малюк часто прокидається вночі. А сухість у роті може стати причиною занепокоєння під час годування: дитині боляче смоктати груди чи соску.

При зниженій вологості навіть у здорових малюків можливі зміни добового режиму функції нирок та розвиток дисбактеріозу. Якщо ж у дитини вже є проблеми зі здоров'ям, то сухий клімат лише спровокує рецидиви, знизить ефективність традиційно застосовуваних методів лікування і послужить пусковим моментом. у дітей хронічних захворювань.

Проведені обстеження виявили порушення обміну речовин, зміну регуляції обміну води та електролітів, а також порушення багатьох процесів практично у всіх органах та системах.

Щоб уникнути цих проблем, розроблені спеціальні прилади. — зволожувачі повітря, які створюють у приміщенні оптимально зволожене повітря для здоров'я дитини.

Щоб паркет завжди блищав…

Дерево — це природний матеріал, на який впливають температура та вологість у кімнаті. Воно надзвичайно сприйнятливе до коливань вологості, не випадково про деревину кажуть, що вона "дихає".

На дерево згубно впливає як надмірна вологість, так і надмірна сухість повітря. При відносно високій навколишній вологості деревина вбирає в себе вологу і дещо збільшується.

Навпаки, при надмірно сухому повітрі дерево втрачає вологість. Особливо часто це відбувається взимку, під час опалювального сезону, коли недолік вологості призводить до висихання та розтріскування дерев'яних предметів.

Всі ці індивідуальні особливості деревини по-різному відбиваються і на меблевому гарнітурі, і на музичних інструментах, і на антикваріаті, і, звичайно ж, на паркеті. Паркет є одним з найдовговічніших покриттів для підлоги, його термін служби при дотриманні оптимальних умов експлуатації втричі довше, ніж у ламінату.

Паркетна підлога потребує ретельного догляду. Щоб продовжити його зносостійкість, міцність і зберегти чіткість малюнка, паркет оберігають від механічних впливів, обробляють спеціальними відновлювальними засобами та рідинами, що чистять. Але найголовнішою і найскладнішою умовою надійності та довголіття паркетної підлоги є дотримання вологого режиму.

Паркет страждає не лише від безпосереднього контакту з водою, він також не любить перепадів відносної вологості повітря у приміщенні. Це пояснюється тим, що в волокнистій структурі деревини виникають внутрішні напруги, які призводять до тріщин та інших деформацій.

Дерево завжди прагне прийти в рівновагу з навколишнім середовищем, тому його вологість, яка залежить від температури та відносної вологості повітря, називається рівноважною.

На здатність паркету вбирати вологу впливають як мікрокліматичні умови, так і порода дерева.

Наприклад, збільшення рівноважної вологості на 2% для дуба відбудеться за 40 днів, а для бука — за 12 днів. За вологостійкістю бук є досить «капризним» дерево. А ось стебло бамбука настільки стійке до несприятливих кліматичних параметрів, що його можна настилати навіть у ванній кімнаті або на кухні.

Порода дерева Стабільність геометричних розмірів планок Допустимі коливання вологості повітря Примітки
Береза низька до 15% При висиханні має тенденцію до утворення тріщин.
Бук дуже низька вкрай небажані Швидко реагує на зміну вологості і в цьому відношенні є так званою «капризною» породою.
Граб низька до 15% При висиханні часто розтріскується.
Дуб помірна до 20% Деревина дуба висихає порівняно повільно, при прискореному висиханні схильна до тріщиноутворення.
Клен низька до 15% Схильний до тріщин, тому вимагає дуже ретельного дотримання режиму вологості.
Вільха висока до 30% При висиханні одна з найстійкіших до деформації порід.
Горіх помірна до 20% Стійкий до деформації та тріщиноутворення при висиханні.
Ясен низька до 15% Схильний до тріщиноутворення.

З точки зору деформації паркетних планок оптимальна рівноважна вологість деревини становить 8-11,5%, чому відповідає відносна вологість 40-60% (при кімнатній температурі). Дотримання такого кліматичного режиму є корисним не тільки для паркету та виробів з дерева, але і для людини.

Проведені практичні дослідження довели, що в літній період паркет вбирає вологи більше на 5%, тоді як з жовтня по квітень (коли працюють опалювальні прилади) загальний вміст вологи в ньому падає нижче за умовний кордон, а в приміщенні стає суші, ніж у пустелі Сахара (менше 25% вологості). Такі перепади не можуть не впливати на стан деревини, яка деформується та змінює розміри паркетних планок. Наприклад, одна планка шириною 60 мм може розбухнути або висохнути на 1 мм.

Для забезпечення певного рівня вологості, оптимального для деревини, існують спеціальні прилади — зволожувачі повітря, які без значних витрат електроенергії створять комфортні кліматичні умови в приміщенні.

Запорука квіткового здоров'я

Квіти і декоративні рослини мають привабливу силу і красу, створюють затишок в будь-якому будинку і служать відмінним засобом декорування інтер'єру. Але швидке зростання і пишне цвітіння представників флори можливі лише за оптимального рівня відносної вологості повітря у приміщенні.

Профілактичними заходами захисту рослин є обприскування, розпушування грунту, грамотний полив, своєчасне підживлення мінералами та інші складові. Існує велика кількість додаткових пристроїв для догляду за квітами — горщики, дренажі, пакети добрив, оброблений дощовими хробаками ґрунт тощо. Але навіть за суворого дотримання всіх правил «квіткового господарства» рослини часто хворіють, жовтіють і сохнуть, опадають квіти та бутони, кінчики листя стають коричневими та зморщеними. Всі ці ознаки є сигналами поганих кліматичних умов, а саме — зниженою вологістю повітря.

Волога, що міститься в повітрі, необхідна рослинам не менше, ніж кисень людям. Працюючі електроплити, праски, телевізори, комп'ютери та інша побутова техніка осушують атмосферу квартири. Влітку, в спеку, що виснажує, часткове осушення повітря відбувається і за рахунок кондиціонерів. Взимку холодне повітря містить вкрай мало вологи, а під час опалювального сезону рівень вологості в приміщенні падає часом до 20%.

Особливо страждають екзотичні рослини. Для них необхідно створити умови, максимально наближені до їхньої історичної батьківщини. Регулярного поливу грунту недостатньо, оскільки більшість тропічних представників флори видобувають воду не корінням, саме листям. Тому квіти першими реагують на посуху.

Щоб врятувати рослини від засихання, можна купити водо-розпилювач та регулярно обприскувати кімнатну оранжерею або протирати «капризні» листя вологою тканиною. Але ці способи змінять вологість повітря лише на нетривалий час і лише поблизу квітів.

Найбільш ефективними способами підтримки оптимальної вологості в зимових садах, теплицях та житлових приміщеннях є спеціальні кліматичні прилади — зволожувачі повітря.


Коментарі